Skip to Content

Op maandag 4 mei start Havenbedrijf Moerdijk met de eerste fase van het project ‘Entree Port of Moerdijk’. Het gaat om een grootschalige aanpak van de hoofdontsluiting naar het havengebied, De Entree. Dit is aansluiting 26 van de rijksweg A17. Met het project worden de verkeersveiligheid, doorstroming en bereikbaarheid van het haven- en industrieterrein verbeterd. De werkzaamheden vinden plaats in drie fasen en zijn volgens planning in juni 2027 afgerond.

De Entree wordt aangepast om de toegenomen verkeersdruk beter te kunnen verwerken. Dagelijks maken nu zo’n 10.000 tot 12.000 voertuigen gebruik van De Entree. Tijdens piekmomenten kan dit verkeersoverlast geven. Voor de nieuwe situatie worden onder andere extra rijstroken aangelegd, komt er een nieuw viaduct over de Uilendijk en worden intelligente verkeersregelinstallaties (iVRI’s) geplaatst. Hiermee wordt terugslag op de A17 verminderd en wordt de verkeersafwikkeling veiliger en efficiënter.

Paul Dirix, CEO Havenbedrijf Moerdijk:

Met dit project werken we aan de toekomstbestendigheid van het havengebied en zorgen we ervoor dat Port of Moerdijk ook in de komende jaren veilig en vlot bereikbaar blijft. Het gaat om een miljoeneninvestering (zo’n 8,5 miljoen), die we deels samen met de overheid doen. Gezien de huidige staat, de piekmomenten en de verwachte ontwikkeling van het verkeer rondom de haven is het belangrijk om nu door te pakken op De Entree. We zijn dan ook blij dat we binnenkort kunnen starten, zodat we onze rol als robuuste gastheer kunnen blijven waarmaken.”

Verkeersmaatregelen en afsluitingen in eerste week (week 19) 

De werkzaamheden in fase 1, die loopt van mei tot en met november 2026, worden grotendeels uitgevoerd buiten de huidige verkeerssituatie, waardoor hinder voor het verkeer over het algemeen beperkt blijft.

In de eerste week van het project (week 19) zijn echter twee avond-/nachtafsluitingen gepland:

  • In de avond en nacht van dinsdag 5 mei op woensdag 6 mei
  • In de avond en nacht van woensdag 6 mei op donderdag 7 mei

Tijdens deze avonden en nachten is De Entree tussen 19.00 en 04.45 uur afgesloten voor uitgaand verkeer richting de A17. Verkeer wordt ter plaatse omgeleid. De toerit naar het haven- en industrieterrein via De Entree blijft op deze momenten wel gewoon mogelijk.

Qrcode De Bouwapp DG1

Planning en informatie 

Havenbedrijf Moerdijk is opdrachtgever van de werkzaamheden die door KWS Infra worden uitgevoerd met betrokkenheid van Accent Adviseurs, Goudappel en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.


De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd om verkeershinder zo veel mogelijk te beperken. Na de winterperiode wordt vervolgens in maart 2027 gestart met de tweede en kort daarop de derde fase.

De actuele planning, verkeersmaatregelen en voortgang van het project zijn te volgen via de BouwApp van KWS Infra. Hier kunnen via het contactformulier ook vragen worden gesteld over het project.